Publikováno komentáře 2

Háčkovaný koš z t-shirt příze Crazy ways – jak na to ?

Začneme háčkovat kruh (spodní část koše) – uháčkujeme do jednoho oka 6 krátkých sloupků dokola, v dalším kruhu 12 sloupků (do každého oka uháčkujeme 2 sloupky), v dalších kolech háčkujeme takto : střídavě do jedné dírky 1 krátký sloupek a do druhé 2 krátké sloupky – takto jeden celý kruh, další kruh pouze 1 krátký sloupek do každého oka, tyto dva způsoby střídáme. Tím bychom měli vytvořit souměrný kruh. Pokud se i přesto kruh mírně vlní, můžeme udělat více kruhů 1 krátký sloupek do jednoho oka, nebo naopak, pokud je třeba přidávat více ok, háčkujeme více kruhů způsobem 1 krátký sloupek do jedné dírky a 2 sloupky do druhé.

obrázek 1 (1)

Když je kruh dost veliký, začneme tvarovat koš – střídavě jedno oko vynecháme (sháčkujeme) a druhé uháčkujeme jedním krátkým sloupkem, takto pokračujeme celé jedno kolo, poté naopak do jedné dírky uháčkujeme dva krátké sloupky a do druhé jeden, takto také celé jedno kolo. Pak už jen háčkujeme jeden sloupek do jedné dírky (oka) v každém kole až nahoru do požadované velikosti.

obrázekZM

Ucho koše vytvoříme snadno řetízkem, který připojíme zpátky za stejný počet ok, jako má samotný řetízek. A pokračujeme v háčkování.

Hotový koš ukončíme a zbylý kousek příze protáhneme dovnitř koše.

obrázek 2 (2)

Hotovo !

2 komentáře u „Háčkovaný koš z t-shirt příze Crazy ways – jak na to ?

  1. I coulԀn’t refrain fгom commenting. Wеll wrіtten!

  2. It is my pleasure, thank you !!! 🙂

Komentáře nejsou povoleny.